poniedziałek, 25 kwietnia 2016

1 75127 Ghost - recenzja + speed build



Cieszę się niezmiernie, że moja kochana kobieta jest w gorącej wodzi kąpana. Nie mogąc doczekać się mojej reakcji na ponad tydzień przed urodzinami podarowała mi klocki Lego. Oczywiście jest to zestaw 42127 Ghost, z tegorocznej serii Microfighters. Dziękuję za zabawkę :) 


Jest to kolejny model oparty na animowanym serialu Star Wars: Rebels. Akurat tak się złożyło, że w celach poznawczych, obejrzałem właśnie odcinek pilotażowy pierwszego sezonu "Iskra Rebelii". Miło, że w tym odcinku poznajemy Herę Syndullę i pilotowanego przez nią Ducha (czyli statek Ghost). Sam serial ewidentnie przeznaczony jest dla dzieci, choć i starszym może się podobać, bo zrobiony jest profesjonalnie. Dla mnie jest jednak zbyt infantylny i raczej po kolejne odcinki nie sięgnę. Nie przeszkodzi mi to w kolekcjonowaniu pojazdów opartych na tym serialu.

Dzięki temu, że obejrzałem ten pilotażowy odcinek serialu mogę stwierdzić, że model w jakiś sposób nawiązuje do oryginału. 

Seria: Star Wars, Microfighters Series 3, Rebels
Rok: 2016
Numer: 75127
Elementów: 104 (BL 100, czyli bez elementów składowych figurki)
Minifigurki: 1
Cena za jeden element: 0,38 zł
Waga modelu: 64 g
Waga zestawu (pudełko z zawartością): 108 g
Model alternatywny: nie
Cena: £8.99 / $9.99 / 9.99€ / 39,99 zł

Spis części:
- Bricklink
- Brickset

 Pudełko i zawartość


Pudełeczko ma standardowe wymiary dla tej podserii, czyli 14 cm x 12 cm x 4,5 cm i waży niecałe 110 gram. Środek frontu zajmuje duże zdjęcie gotowego Ducha wprowadzonego w ruch. Znajduje się gdzieś w przestrzeni kosmicznej w niewielkiej odległości od planety Lothal. Jest ostrzeliwany przez widoczne w znacznej odległości TIE fightery. Poza tą scenką widzimy oczywiście loga, Lego, Star Wars, Disney, Microfighters oraz informację o tym, że model należny do trzeciej serii tych miniaturek. 

Na rewersie pudełka głównym punktem programu również jest duże zdjęcie modelu Ghosta, tutaj gonionego już przez swojego antagonistę z pary (modele Microfighters połacozne są w pary przeciwników - jeden model należy do Rebeliantów, drugi do Imperium), czyli 75128 TIE Advanced Prototype. Mniejsze zdjęcie pokazuje możliwość strzelania z blastera na groszki. U dołu grafiki przedstawiono wszystkie sześć modeli tegorocznej serii.

Jeden z dłuzszych boków tradycyjnie juz przedstawia jeden z elementów zestawu w skali 1:1. Tym razem trafiło na minifigurkę pilota Ghosta, czyli Herę Syndullę. 





Wewnątrz wypełnionego niemal w całości kartonika znajdujemy:
- dwa nienumerowane woreczki z klockami
- złożoną na pół instrukcję






Po raz kolejny doczepię się do złożonej instrukcji - wystarczyłoby wydrukować ją w mniejszym o 5-6 mm formacie i byłoby po sprawie.
Instrukcja składa się z 32 stron sklejonych na grzbiecie. Poza procesem budowy, który składa się z 29 kroków, zamieszczono spis części oraz reklamy Lego klubu i tegorocznej serii Microfighters.





Nowych części w tym zestawie nie znajdziemy. Jedynie jeden z klocków otrzymał nowy kolor:
















553c - Added on  Trans-Clear Brick, Round 2 x 2 Dome Top - Hollow Stud with Bottom Axle Holder x Shape + Orientation - 1 szt

Zestaw został zaopatrzony we wspomnianą wcześniej minifigurkę Hery Syndulli, która została użyta przez TLG po raz drugi - wcześniej również w modelu Ducha, ale w większej skali - 75053 The Ghost z 2014 roku. Hera ma unikatowe nakrycie głowy - szara chusta, z wystającymi puklami włosów (czy czułek - ciężko stwierdzić) i nadrukowanymi goglami. Zielona główka jest nadrukowana dwustronnie - z pogodnym i skupionym wyrazem twarzy. Brązowo pomarańczowy tors jest również dwustronnie zadrukowany i  wraz z pomarańczowymi zadrukowanymi nogami wygląda bardzo ładnie.

9101112


Budowa i gotowy model


Proces budowy modelu jest prosty, tak jak i poprzednich modeli z tej serii. Złożenie zabawki zajmuje kilka minut.



Gotowy model wraz z elementami zapasowymi.





















Podsumowanie


Za zdecydowanie niewielkie pieniądze dostajemy do rąk stuelementowy zestaw z przyjemnym modelem. Mikro-duch nawiązuje do swojego pierwowzoru, który jest obdarzony dużą ilością szczegółów, które w tej malutkiej skali są nie do odtworzenia. Pomimo tego zabawka jest ładna, cieszy oko i powędrowała na podstawkę monitora obok AT-DP i Wookiee Gunship

Model ma kilka funkcjonalności - poza "wziuum", ruchome cztery skrzydła i strzelający groszkami blaster.

Plusy
+ niska cena
+ trochę zróżnicowanych części do kolekcji
+ unikatowa minifigurka

Minusy
- złożona na pół instrukcja


Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości na flickr.


1 komentarze:

 

You Tube | Facebook | Instagram | Flickr | Twitter | Lego po 30-tce 2015-2016