piątek, 22 stycznia 2016

5 42045: Hydroplane Racer - recenzja


Pierwsza nowość z Lego Technic z 2016 roku, która wpadła w moje ręce to niewielki model 42045 Hydroplane Racer (Wyścigowy Wodolot według polskojęzycznej strony Lego). Modelu "pływającego" jeszcze w swoim życiu nie miałem, więc skuszony ciekawą fotografią modelu na pudełku zdecydowałem się na zakup. Wersja alternatywna zestawu również wyglądała bardzo obiecująco, co w decyzji o zakupie tylko mnie umocniło. Niestety na żadną promocję cenową tym razem nie trafiłem i przyszło wybecalować 69 zł. ale jak na 173 elementy to całkiem znośnie.
                                                    


Pudełko i zawartość
Budowa i gotowy model
Podsumowanie
Model alternatywny


Seria: Technic
Rok: 2016
Numer: 42045
Elementów: 173
Cena za jeden element: 0,39 zł
Model alternatywny: tak
Cena: od 69 zł

- > Bricklink

Pudełko i zawartość


Pudełko o wymiarach 26 x 14 x 5 z frontu opatrzone jest zdjęciem zabawki na tle jakieś zatoki oraz prezentacją ruchomych tłoków w silniku i obrotów śruby. Na odwrocie, tradycyjnie w przypadku zestawów 2w1, zaprezentowana została alternatywna wersja zestawu. Na dłuższym z boków pokazano w sakli 1:1 jeden z paneli łodzi, a na jednym z krótszych nazwę modelu w kilku językach i ostrzeżenie, że zabawka nie pływa.







Otwarte pudełko wypełnione jest mniej, więcej w 4/5 swojej pojemności. Za zawartość składają się 3 woreczki z częściami, 2 liftarmy luzem, 2 instrukcje oraz naklejki.








Ciekawy panel i axle w żółtym kolorze (pin dla pokazania skali).



Do góry


Budowa i gotowy model


Instrukcja podstawowego modelu ma 60 stron, na których w 67 krokach rozrysowano budowę łódki. Przedostatnia strona to spis części, ostatnia reklama kilku modeli z 2016 roku.





Elementy zapasowe




Zestaw jest bardzo łatwy do złożenia - cała zabawa potrwała około dwudziestu pięciu minut, przy czym największą trudność sprawiły mi naklejki.















Do góry


Podsumowanie


Zestaw skierowany jest dla początkujących maniaków Technic. W bardzo prosty i przystępny sposób pokazano tu przeniesienie napędu z kół delikatnie wystających poniżej modelu na ośkę poruszającą tłokami silnika oraz śrubą napędową z tyłu modelu. Model alternatywny też jest bardzo przyjemny, choć źle jest wykonane przełożenie z kół na śrubę - kręci się ona za wolno. Do tego trochę części do kolekcji za niewygórowane pieniądze.


Model alternatywny











Do góry

5 komentarze:

  1. Fajny wpis, widać że się rozwijasz w tej materii. Dobre foty. A sam model? malutki ale pomimo tego ciekawy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie lepiej zrobić recenzje wideo?

    OdpowiedzUsuń
  3. Wiesz co, bardzo chętnie. Nagrywałem już speed build Stormtroppera, ale mam jakieś problemy z komputerem. Kamerka nagrywa film HD, a kiedy próbuję z nim zrobić cokolwiek na komputerze to robi się z tego teledysk z lat sześćdziesiątych.

    W następny weekend oddaję kompa do serwisu - mam nadzieję, że po tej wizycie będę mógł dodawać wideo do bloga.

    OdpowiedzUsuń

 

You Tube | Facebook | Instagram | Flickr | Twitter | Lego po 30-tce 2015-2016