wtorek, 16 lutego 2016

6 75135: Obi-Wan's Jedi Interceptor - recenzjaTak się złożyło, że ostatnio w moim odtwarzaczu wylądował Epizod III Gwiezdnych Wojen. Już w pierwszych minutach filmu mamy do czynienia z kosmiczną walką, w której Obi-Wan w swoim myśliwcu przechwytującym (jak to brzmi...) wraz z Anakinem stawiają czoła Sithom. Scena jest epicka, a występujące tam pojazdy kosmiczne wyglądają bajecznie. Jakże się ucieszyłem kiedy wpadłem do katowickiego Tesco, tylko zerknąć na półki z Lego, a mym oczom ukazał się zestaw Obi-Wan's Jedi Incerteptor. Zerknięcie zakończyło się wybecalowaniem 109 zł za przepiękny model. 


Za wspomniana przed chwilą kwotę dostajemy do ręki świetny model (na prawdę robi wrażenie) i dwa unikalne minifigi - Obi-Wan Kenobi i R4-P17.


Pudełko i zawartość
Budowa i gotowy model
Podsumowanie


Seria: Star Wars, Epizode III
Rok: 2016
Numer: 75135
Elementów: 215
Cena za jeden element: 0,51zł
Waga modelu: 192 g
Waga zestawu (pudełko z zawartością): 350 g
Model alternatywny: nie
Cena: od 129,99 zł (na allegro od 106 zł, na BL od 95 zł)

Spis części:
- Bricklink
- Brickset

 Pudełko i zawartość


Na awersie pudełka o wymiarach 26 x 19 x 6 centymetrów wiele się dzieje. Widać że projektanci bardzo chcieli zaakcentować waleczność Obi-Wan Kenobiego i jego "interceptora" i nawiązując do sceny filmowej umieścili zdjęcie modelu w trakcie bohaterskiej walki. W oddali widać wybuchy, wystrzały z laserów, niszczyciela Imperium a to wszystko na tle odległej planety. Na froncie pudełka zaprezentowano nam jakie minifigi znajdziemy w środku, a są to wspomniani przeze mnie wcześniej Obi-Wan Kenobi i R4-P17.

Na rewersie pudełka również sporo się dzieje. Centralne miejsce zajmuje inne ujęcie "interceptora" wraz z Obi-Wan Kenobim odbijającym wiązkę laserową swoim mieczem świetlnym. Ponadto zaprezentowano nam możliwości modelu, czyli strzelanie "laserem" (wystrzeliwanie jasnozielonych pocisków), ruchome skrzydła oraz otwieranie kabiny pilota.

Na jednym z dłuższych boków pudełka tradycyjnie zaprezentowano elementy zestawu w skali 1:1, w tym przypadku obu minifigów.
Pudełko w środku zapełnione jest mniej więcej w czterech piątych swojej objętości. Na zawartość składają się: instrukcja, arkusz z naklejkami oraz trzy woreczki z klockami.Z ciekawych części namierzyłem jedną, czyli pokrywę kabiny pilota (występuje jeszcze w zestawie 75138, czyli "interceptorze" Anakina).


Zupełną nowością są minifigi - Obi ma dwie twarze (główka jest dwustronnie zadrukowana).
Zawartość poszczególnych woreczków
Do góry

Budowa i gotowy model


Instrukcja, która ma nas przeprowadzić przez proces budowy, ma wymiary 19,5 x 12,5 cm i liczy sobie 72 strony i jest zszywana metalowymi zszywkami. Poza przewodnikiem budowy znalazło się miejsce na spis elementów, reklamę aplikacji mobilnej Star Wars oraz na powtórzone z rewersu pudełka możliwości modelu.

Instrukcja tak niewielkiego modelu informuje nas przed kolejnym krokiem budowy z jakiego woreczka z częściami należy korzystać. 


Konstrukcja nie należy do wymagających i sama budowa nie nastręcza problemów. Dla fanów GW każdy krok to radocha. To połączenie Dark Red z Light Blay. Mistrzostwo.

Do góry

Podsumowanie


Model jest według mnie genialny. Doskonale oddaje piękno myśliwca z filmu. Estetyką bije nawet słynące z piękna modele Architecture. Połączenie Dark Red z Light Blush Grey i czarnymi smaczkami jest prześliczne. Do tego bardzo ładne i dopasowane naklejki.

Dla każdego fana Star Wars pozycja z typu "must have".
6 komentarze:

 1. no no bardzo ładny! udany zakup, powinszować!

  OdpowiedzUsuń
 2. Model jest boski. I te zdjęcia takie inne niż wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. obi we filmie mial krotsze wlosy i to blond, figurka jest marna

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo pracy wlozyles mlody Padawanie ;)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo pracy wlozyles mlody Padawanie ;)))

  OdpowiedzUsuń
 6. trzeba będzie kupić

  OdpowiedzUsuń

 

You Tube | Facebook | Instagram | Flickr | Twitter | Lego po 30-tce 2015-2016